Lietuvos vyno žinovams – pirmieji tarptautiniai „Wine and Spirit Education Trust“ (WSET) pažymėjimai

Š.m. gegužės 20d. įteikti pirmieji didžiausios pasaulyje vyno ir stipriųjų gėrimų mokymo institucijos „Wine and Spirit Education Trust“ (WSET) studijų, vykusių Vilniuje, baigimo pažymėjimai.

3-ojo lygio (iš viso yra penki lygiai) kursai anglų kalba pritraukė studentų ir iš Baltarusijos bei Latvijos. Pirmieji absolventai: Narimantas Miežys (restoranas „Telegrafas“), Andrius Pagojus („Vyno klubas“), Ilja Šarovas („Vyno klubas“), Martynas Pravilonis („Vyno klubas“), Evaldas Aldošinas, Dariušas Mileris („Eugesta“), Volha Andreyuk, Alena Hauruchonak (abi iš Baltarusijos), Irina Sjomochkina (Latvija). Studentai laikė aklojo vyno degustavimo ir teorijos žinių patikrinimo testą. Visi Vilniuje įteikti pažymėjimai su puikiais įvertinimais: egzaminas išlaikytas labai gerai (pass with merit) arba su pagyrimu (pass with distinction).

Anot WSET kursų dėstytojo dr. Arūno Starkaus, 3-ojo lygio išsilavinimas („Advanced Certificate“) yra tapęs minimaliu reikalavimu daugelyje vynu prekiaujančių įmonių ir restoranų Didžiojoje Britanijoje, kur 1969 m. įkurtas WSET. 4-as lygis pageidautinas, jei nori dirbti su rinkos lyderiais. Panaši situacija Austrijoje, Belgijoje, Švedijoje, JAV, Australijoje, Honkonge. „Wine and Spirit Education Trust“ kursai dėstomi 63 pasaulio šalyse. Pernai egzaminus laikė 56 213 žinių trokštančių profesionalų ir mėgėjų. Dėl puikios mokymo metodikos ir griežtų reikalavimų WSET pažymėjimai yra tapę vyno prekiautojo išsilavinimo standartu ir pripažįstami visame pasaulyje ne tik prekybos įmonių, bet ir restoranų. Lietuva – vienintelė iš Baltijos šalių, kur galima gauti WSET „Advanced Certificate“ tarptautinį pažymėjimą. Kursų tiekėja – Someljė mokykla. Kita grupė renkama 2015 m. rudeniui.

Paskelbta Geg 22, 2015