Lietuvos vyno čempionato 2018 rezultatai

Somelje kategorijoje

Čempionato rezultatai:
vyno_cempionatas_2018

Vyno varžyboms savo produkciją pateikė net 17 šalies importuotojų. Teisėjų komisija iš viso turėjo įvertinti 261 vyną iš įvairių pasaulio regionų. Pateiktais vynais turi būti prekiaujama Lietuvos rinkoje. Po pirmojo etapo atrinkti vynai keliauja į finalą.
„Per 13 metų į finalą dar nebuvo patekę tiek daug vynų – jų net 223. Tad čempionato finalas truko ilgiau nei įprastai – 4 dienas“, – komentavo Arminas Darasevičius, Lietuvos someljė asociacijos prezidentas.

Vynų vertinimo sistema

Vertinimas vykdomas pagal tarptautinės enologų asociacijos (UIQE) patvirtintą vynų vertinimo sistemą, kuri naudoja šimto balų vertinimo skalę.
Tiekėjų pateikti vynai (juos gali teikti visi šalies importuotojai) vyno žinovų bei ekspertų vertinami pirmajame etape. Geriausiai ture įvertinti vynai patenka į finalą (tikslus skaičius nustatomas pagal surinktus balus, bet ne mažiau kaip 89 balus).
Pagrindinis čempionato prizas ir aukščiausias įvertinimas yra geriausiojo nominacija. Įprastai ji skiriama daugiausiai komisijos balų surinkusiam kategorijos vynui. Vynai, įvertinti 86–87 balais, yra apdovanojami bronzos medaliu, 88–89 – sidabro, o tie, kurie surinko 90 ir daugiau balų – aukso.

Vynai varžosi net 16-oje kategorijų

Geriausias iš baltųjų vynų: „Chardonnay“, „Sauvignon Blanc“, „Riesling“, geriausias kitų (baltųjų) vynuogių vynas.
Raudonieji vynai: geriausias Italijos, geriausias Ispanijos ir Portugalijos vynas; geriausias Prancūzijos vynas; geriausias Naujojo Pasaulio; geriausias kitų kraštų vynas; geriausias „Pinot Noir“.
Putojantys vynai: geriausias šampanas; geriausias putojantis, gamintas Charmant metodu; geriausias putojantis, gamintas tradiciniu metod.
Geriausi saldūs vynai: geriausias natūraliai saldus vynas; geriausias likerinis vynas;
Geriausias rožinis vynas.
Vertinimų yra ir dar daugiau: renkamas daugiausiai balų surinkęs ekologiškas vynas, taip pat skelbiama Metų vyninė (turinti daugiausiai vynų, surinkusių aukščiausius balus). Baltųjų ir raudonųjų vynų kategorijose yra išskiriami ir apdovanojami geriausi kainos ir kokybės santykio vynai, kurių kaina yra iki 12 Eur.

Galimybės importuotojams

Vienas importuotas gali pateikti ne daugiau nei 30 vynų, tačiau atsiranda ir tokių tiekėjų, kurie čempionate sėkmę bando ir su viena vyno pozicija.

Vyno vertinimo komisijoje – žinomiausi Lietuvos vyno rinkos atstovai

Lietuvos vyno čempionate vynus vertina komisija, kurią sudaro labiausiai patyrę šalies vyno vertintojai ir ekspertai, someljė, vyno žurnalistai, Lietuvos someljė asociacijos nariai, tarptautiniai teisėjai ir nepriklausomi vyno mylėtojai bei žinovai. Šio čempionato metu vynus aklai degustavo ir vertino komisija, sudaryta iš 22 vyno pasaulio atstovų.

Komisijos narių sąrašas:
Petras Jarašiūnas, Arminas Darasevičius, Dariuš Miller, Pierre Louis Laviale, Jūratė Sprindžiūnaitė, Albertas Koncijalovas, Jonas Jankauskas, Donatas Naruševičius, Mindaugas Miežys, Narimantas Miežys, Alfredas Šlekys, Beatričė Laurinavičienė, Liudas Remeika, Mindaugas Minkevičius, Rasa Starkus, Arūnas Starkus, Gintautas Jašinskas, Jurgis Šliogeris, Silvija Umaraitė, Ilja Šarov, Ignas Borovojus, Andrius Pagojus.
Rezultatus rasite:
vyno_cempionatas_2018

Paskelbta Dec 6, 2018