Išrinktas geriausias vynas pagal lietuvišką skonį

Jau keturioliktą kartą Lietuvos vyno čempionate buvo renkamos geriausios vyno rūšys. Rezultatai spauskite LSA_cempionatas

Šiais metais importuotojai aklajam vertinimui pristatė beveik 380 vyno rūšių.

„Džiugu, kad vertinamo vyno daugėja. Tiekėjai vertina mūsų vyno žinovų nuomonę. Per daugiau nei dešimt metų mes jau suformavome savo šalies vyno vertinimą, todėl galime remtis ne tik užsienio spauda ar asmenybėmis“,- pastebėjo čempionato organizatoriaus Lietuvos someljė asociacijos prezidentas Arminas Darasevičius.

Šiais metais vynas vertinimui buvo suskirstytas į 16 kategorijų. Naujiena – atskiros kategorijos Portugalijos bei Čilės raudonajam vynui. Tai padaryta atsižvelgiant į tai, kad šio vyno pastaraisiais metais čempionatuose daugėjo. Taip pat šiais metais visas vynas buvo ragaujamas ir vertinamas vieną kartą. Anksčiau geriausiai įvertintas vynas patekdavo į finalą ir dar kartą būdavo ragaujamas. Patirtis parodė, kad rezultatai dėl to nesikeičia.

Vertinimo kriterijai nepasikeitė: vynas įvertintas 90 ir daugiau balų apdovanojamas aukso medaliu, 89 – 88 balais – sidabro medaliu, 87 – 86 balus gavusiam vynui įteikiamas bronzos medalis. Išrinktas ir geriausias vynas savo kategorijoje. Pavyzdžiui, šiais metais šampano kategorijoje geriausiojo titulą gavo net dvi šampano rūšys ir abi iš „Moutard“ namų. Ši vyninė surinko daugiausiai aukso medalių, todėl jai atiteko Metų vyninės titulas.

Šiais metais stipriai prasiplėtė šampano, Pinot Noir bei kitų vynuogių kategorijos. Vyno tiekėjams pasidarė svarbu vežti ne tik populiarių vynuogių ‘Chardonnay‘, ‘Pinot Grigio‘ ar ‘Sauvignon Blanc‘ vyną. Jie ieško retų, viename vyno krašte derančių vynuogių. Taip pat pastebima, kad net ir Naujojo pasaulio vynas darosi lengvesnis, vaisiškesnis ir gaivesnis.

Vis dar populiarus portas, kurio galima rasti beveik visų importuotojų portfeliuose. Tačiau traukiasi kito pastiprinto vyno rūšys.

Šių metų vyno čempionate teisėjavo: Jurgis Šliogeris, Donatas Naruševičius, Tadas Abišala, Arminas Darasevičius, Albertas Koncijalovas, Rytis Grigaitis, Silvija Umaraitė, Jonas Jankauskas, Gintautas Jašinskas, Perrie Louis Laviale, Artūras Ladinskas, Narimantas Miežys, Mindaugas Miežys, Petras Jarašūnas, Mindaugas Tomašiūnas, Martynas Pravilonis, Liudas Rimeika, Kristijonas Valančiūnas, Ilija Šarov, Ignas Borovojus,  Dariuš Miler, Rasa Starkus, Artūras Vasilionok, Andrius Pagojus, Inga Prastieniūtė, Jūratė Sprindžiūnaitė, Jolanta Smičienė, Mindaugas Minkevičius.

Paskelbta Lap 4, 2019