Lietuvo vyno čempionato 2021 rezultatai.

Jau penkioliktą kartą Lietuvos vyno čempionate buvo renkamos geriausios vyno rūšys. Visi rezultatai

Šiais metais importuotojai aklajam vertinimui pristatė beveik 480 vyno rūšių. Tai visų laikų didžiausias kiekis skirtingo vyno, kurį teko ragauti ir įvertinti komisijai.

„Džiugu, kad po ilgo laiko ir pandeminės vienatvės, vėl pavyko surengti Lietuvos vyno čempionatą. O susidomėjimas čempionatu nuolat auga. Šiemet ne tik ragavome daugiausia vyno per visą čempionato istoriją, bet ir suskirstėme vyną į daugiausia skirtingų vyno kategorijų“,- pastebėjo čempionato organizatoriaus Lietuvos someljė asociacijos prezidentas Arminas Darasevičius.

Šiais metais vynas vertinimui buvo suskirstytas net į 22 skirtingas kategorijas. Naujiena – atskiros kategorijos portui, natūraliam putojančiam, baltajam bei raudonajam vynui. Tai padaryta atsižvelgiant į tai, kad šio vyno pastaraisiais metais čempionatuose daugėjo. Natūralus vynas randa vietą Lietuvos vyno vežėjų sąrašuose bei vyno entuziastų ragavimuose.

Visas vynas buvo ragaujamas ir vertinamas vieną kartą. Anksčiau geriausiai įvertintas vynas patekdavo į finalą ir dar kartą būdavo ragaujamas. Patirtis parodė, kad rezultatai dėl to nesikeičia.

Vertinimo kriterijai nepasikeitė: vynas įvertintas 90 ir daugiau balų apdovanojamas aukso medaliu, 89 – 88 balais – sidabro medaliu, 87 – 86 balus gavusiam vynui įteikiamas bronzos medalis. Išrinktas ir geriausias vynas savo kategorijoje. Daugiausia aukso medalių ir metų vyninės statusą pelnė „Villa Maria“ vyninė iš Naujosios Zelandijos.

Šiais metais stipriai prasiplėtė rausvojo bei charmant metodu gaminamo vyno kategorijos.

Vis dar populiarus portas, kurio galima rasti beveik visų importuotojų portfeliuose. Tačiau traukiasi kitos pastiprinto vyno rūšys.

Šių metų vyno čempionate teisėjavo: Jurgis Šliogeris, Arūnas Starkus, Tadas Abišala, Arminas Darasevičius, Albertas Koncijalovas, Rytis Grigaitis, Jonas Jankauskas, Gintautas Jašinskas, Perrie Louis Laviale, Artūras Ladinskas, Narimantas Miežys, Petras Jarašūnas, Mindaugas Tomašiūnas, Martynas Pravilonis, Liudas Rimeika, Žydrūnas Krapukaitis, Ilja Šarov, Ignas Borovojus,  Dariuš Miler, Artūras Vasilionok, Andrius Pagojus, Karolis Juzėnas, Linas Kuklierius, Simonas Laukaitis, Viktorija Pranevič, Jūratė Sprindžiūnaitė, Jolanta Smičienė, Mindaugas Minkevičius.

Paskelbta Bir 22, 2021